Campanie împotriva victimizării minorilor

Ieri, 04.10.2022 s-a desfășurat o campanie de informare privind prevenirea victimizării minorilor în rândul elevilor din Școala Gimnazială Specială.

Reducerea actelor de violenţă și reducerea riscului victimal al elevilor în rândul elevilor se poate realiza doar printr-o colaborare eficientă a tuturor factorilor implicaţi în procesul de educare şi formare al tinerilor. Astfel, cadrele didactice din școala noastră au avut plăcerea să colaboreze cu poliţiştii implicaţi în această campanie,ofițeri ai Serviciul Rutier, Biroul de Analiză şi Prevenire a Criminalităţii și Agenția Națională Antidrog – Centrul de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog Cluj cărora le mulțumim pentru profesionalism, sperând ca acest parteneriat să fie unul de durată!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *